HİZMETLERİMİZ

FİZİK TEDAVİ

Fizik tedavi uygulamaları; gerek cerrahi uygulamalar sonrasında, gerekse sadece tedaviye yardımcı olması açısından hayvan sağlığında da insan sağlığında olduğu gibi büyük önem taşır.

KORUYUCU HEKİMLİK

Bulaşma potansiyali yüksek olan hastalıkların oluşma ve yayılma mekanizmalarını önceden bilerek daha ortaya çıkmalarına fırsat vermeden engel olmak koruyucu hekimliğin başlıca amacıdır.

DAHİLİYE

Kliniğimizde modern tıbbın gerektirdiği, veteriner kullanım amacı ile üretilmiş en son teknoloji ekipman ve cihazlar ile en doğru teşhisi koyarak en hızlı sürede tedavi hedeflemekteyiz.

CERRAHİ

Kliniğimizde tüm cerrahi operasyonlar, uzman ekibimiz tarafından, yüksek standartlarda, modern cihaz donanımına sahip ameliyathane koşullarında yapılmaktadır.

DOĞUM

Kliniğimizde minik dostunuzun tüm gebelik süreçlerinin takibini yaptırabilir, doğum tarihi geldiğinde bizimle daha rahat bir şekilde bu mutluluğu paylaşabilirsiniz.

ENDOSKOPİ - KOLONOSKOPİ - BRONKOSKOPİ

Tüm sindirim sisteminin görüntülenmesi, gerektiğinde mide ve bağırsaklardan yabancı cisim çıkarılması, patolojik durumlarda biyopsi alınması ve akciğer içeriğinin görüntülenmesi.

ULTRASONOGRAFİ, RENKLİ DOPPLER

Tüm vücudu; kalp içeriği, damarsal dolaşım ve organ patolojik anomalilerini saptamak için , gerekirse geriatrik hayvanlarda operasyonsuz iç organlardan biyopsi örneği almakta kullanılır...

KARDİYOLOJİ - EKG

Kalp ritim bozukluklarının nedenlerinin belirlenebilmesi ve tedavi olanaklarının ortaya konulabilmesi için elektrokardiyografik inceleme, kliniğimizde uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

DERMATOLOJİ

Kliniğimiz, dermotolojik açıdan tüm laboratuvar ekipmanları ile donatılmış olup, dermatolojik vakalarda "0" kortizon kullanımı ile yüzde yüz iyileşme garantisi verilmektedir.

KEMOTERAPİ

Özellikle ileri yaşlarda ortaya çıkabilen iyi veya kötü huylu tümörler ileri tetkiklerle teşhis edildikten sonra tümörün tipine ve türüne göre kemoterapi uygulaması gerekebilmektedir.

RÖNTGEN - CR

Kliniğimizde bulunan son teknoloji görüntüleme cihazlarımızla, en hızlı şekilde teşhiste bulunmak ve tedaviye başlamamız son derece önemlidir.

GERİATRİK BAKIM

Kliniğimizde yaşlı dostlarımızın sağlık kontrolleri ve müdahaleleri özenle yapılmaktadır. Dostlarımızın bu dönemdeki hastalıklarında erken teşhis ve buna bağlı olarak erken tedavi hayat kurtarmaktadır.

YOĞUN BAKIM

Kliniğimizde, acil sağlık problemi yaşayan ve operasyon geçirmiş hastalar yoğun bakım ünitesine alınır ve kritik zaman eşiği aşılana kadar tüm hayati fonksiyonları gelişmiş cihazlarla takip altında tutulur.

VETERİNER DİŞ HEKİMLİĞİ

Ortodontik tedaviler, kanal tedavisi, diş taşlarının temizliği, dişlerin parlatılması, diş eti ve ağız içi tümörlerin tedavileri, çene kemiği tedavileri, diş çekimi ve dolgusu kliniğimiz bünyesinde yapılmaktadır.

MİKROÇİP UYGULAMASI

Mikroçip uygulaması Amerika ve Avrupa da birçok ülkede zorunludur. Bu ülkelere seyahat edecek olan petlerin uluslararası standartlara uygun mikroçip taşıması şartı aranmaktadır.

AŞI TAKİBİ

Kliniğimizde, düzenli yapılması gereken aşıların takibi yapılmakta ve tarihi geldiğinde size bilgi verilmektedir. Zamanında yapılan aşılar yaşamsal bir öneme sahiptir.

LABORATUVAR

Kliniğimizde tüm dünyada seçkin ve modern veteriner kiliniklerinin kullandığı IDEXX full laboratuar + laboratuar yönetim sistemi bulunmaktadır.

AKUPUNKTUR

Akupunktur, kronik hastalıklarda ve ilaç kullanımının problem yaratabileceği durumlarda, tedaviye bir seçenek olarak kullanılmaktadır.

PET KUAFÖR

Kliniğimizde önceden randevu alarak, uzman pet kuaförümüz tarafından kuaför hizmeti, yıkama, tırnak kesimi gibi hizmetleri alabilirsiniz.

KÖPEK EĞİTİMİ

Köpeğiniz 2. ayından itibaren, kendi evinde, pozitif metotlarla eğitim alabilir. Bu, köpeğinizi eğitirken, yapmasını istediğiniz davranışları ödüllendiren, şiddet içermeyen bir eğitim sistemidir.

  • Kliniğimizde tüm genel cerrahi, ortopedik ve jinekolojik operasyonlar kapalı devre anestezi ile yapılmaktadır ve gerektiğinde konusunda uzman kişilerden konsültasyon alınmaktadır.
  • Kliniğimizde estetik amaçlı operasyonlar yapılmamaktadır.
  • Hastamızın operasyon boyunca parsiyel oksijen basıncı, EKG’si, kalp atım adedi, solunum sayısı, tansiyon ve vücut ısısı kontrol edilmektedir.
  • Kliniğimizde 24 saat gece görüşlü kamera sistemi mevcut olup isterseniz hastamızın her anını izleyebilirsiniz.